The wedding you dreamed of ...

Hapimag Sea Garden Resort Bodrum is situated in Gökova, Bodrum with its turquoise blue sea and its lush nature. It makes your most special night even more memorable with its professional and gentle facial team. Unique menu alternatives prepared by our talented chefs add flavor to the night. For the wedding in your dreams, you just say YES!

Düşlediğiniz düğün...

Yemyeşil doğası, turkuaz mavisi denizi ile Bodrum Gökova’da yer alan Hapimag Sea Garden Resort Bodrum, profesyonel ve güler yüzlü ekibiyle bu en özel gecenizi daha da unutulmaz kılıyor. Yetenekli şeflerimiz tarafından hazırlanan eşsiz menü alternatifleri gecenize lezzet katıyor.Hayallerinizdeki düğün için size sadece EVET demek kalıyor!


Beach Weddings / Sahil Düğünleri

Are you dreaming of a romantic and intimate wedding? An atmosphere where you can catch unforgettable photo squares at the point where the sun embraces the sun, which combines the unique colors of sunsets... Just as you would have imagined... A romantic and intimate night under the stars, in the view of the Aegean Sea and the Greek islands ...

Romantik ve samimi, bir o kadar da trend bir düğün mü düşlüyorsunuz? Günbatımının eşsiz renklerini bir araya getiren,  denizle güneşin kucaklaştığı noktada unutulmaz fotoğraf kareleri yakalayabileceğiniz bir atmosfer… Tam da düşlediğiniz gibi… Ege Denizi ve Yunan adaları manzarası eşliğinde, yıldızların altında romantik ve samimi bir gece…

Country Weddings / Kır Düğünleri

Imagine, if you have a marvelous country wedding on the shore of the Aegean Sea, prepare an unforgettable night on the lush green grass that begins with a romantic wedding ceremony on the Sunset pier.

Hayaliniz, Ege Denizi’nin kıyısında muhteşem bir kır düğünü ise Sunset iskelede romantik bir nikah seremonisi ile başlayan ve yemyeşil çimenlerde devam eden unutulmaz bir geceye hazırlanın.

 

Al Mare Deck / Al Mare İskele

The turquoise tones of the Aegean Sea combine with the unique colors of the sunset. Al Mare, just as its meaning, makes your dreams come true just beside the sea.

Ege Denizi’nin turkuaz tonları, gün batımının eşsiz renkleriyle birleşiyor. Al Mare, anlamını yaşatırcasına denizin yanı başında hayallerinizi gerçeğe dönüştürüyor.

A Boutique Wedding at Laguna Lounge 

With the view of Aegean Sea and Greek islands, a romantic and intimate boutique wedding night under the stars.

Şık ve butik bir düğün hayal ediyorsanız… Yeni konseptiyle Laguna Lounge, düğününüzü bir Bodrum trendine dönüştürüyor.

After Party

Party Time!

Do you want to continue to the party with your friends until the first lights of the morning? The mystical atmosphere of Club Laguna invites you to unlimited fun.

Parti başlasın!

Sabahın ilk ışıklarına kadar arkadaşlarınızla devam etmek istiyor musunuz? Club Laguna'nın mistik atmosferi sizi sınırsız eğlenceye davet ediyor.

Honeymoon Package / Balayı Paketi

After a fabulous wedding, continue to your honeymoon in Hapimag Sea Garden Resort Bodrum!

Accommodation in a sea view room

Room decoration and flowers in a vase on the arrival day

Chocolate, fruit basket and wine service to the room

Heart-shaped cake

A romantic dinner with a bottle of wine (house wine) in one of the a la carte restaurants

Breakfast service to the room on one morning you prefer

30 minutes body massage for two people

Boat tour

This promotion is valid for a minimum stay of 5 nights and can not be combined with any other promotions Reservations are made according to the availability of the hotel. Not valid for the special days and public holidays. Pricing is shared according to the requested dates.

Muhteşem bir düğünün ardından balayınıza Hapimag Sea Garden Resort Bodrum’da devam edin!

Deniz manzaralı odada konaklama

Giriş günü oda süslemesi ve canlı vazo çiçeği

Odaya çikolata, meyve sepeti, şarap ikramı

Kalp şeklinde pasta

A la carte restorantlardan birinde, bir şişe şarap (house wine) eşliğinde romantik akşam yemeği

Konaklamanız içinde istediğiniz bir sabah odaya kahvaltı servisi 

İki kişilik 30 dakika vücut masajı

Tekne turu

Bu promosyon minimum 5 gece konaklamalarınızda geçerli olup başka promosyonlarla birleştirilemez. Rezervasyonlar otelin müsaitliği doğrultusunda yapılmaktadır. Özel günler ve bayramlarda geçerli değildir. Fiyatlandırma, talep edilen tarihlere göre paylaşılmaktadır.

 

Wedding Anniversary / Yıl dönümleri

Make your wedding at Hapimag Sea Garden Resort Bodrum, refresh your memories with a 1 night free stay for your first wedding anniversary! This promotion is valid for a minimum of 5 nights on the same date after 1 year of your wedding.

Düğününüzü Hapimag Sea Garden Resort Bodrum’da gerçekleştirin, ilk evlilik yıldönümünüz için 1 gece ücretsiz konaklama fırsatı ile anılarınızı tazeleyin! Bu promosyon düğününüzden 1 yıl sonra aynı tarihte minimum 5 gece konaklamalarınızda geçerlidir.